Wodnik 20.01-19.02

Wodnik 20.01-19.02

Osoby spod znaku Wodnika posiadają otwarty umysł, silny charakter i atrakcyjną, wręcz magnetyczną, osobowość. Zasadniczo Wodniki można podzielić na dwa typy ludzi: jeden nieśmiały, wrażliwy, łagodny i cierpliwy, drugi żywiołowy, żywy i ekstrawertyczny, czasem ukrywa głębię swojego charakteru pod płaszczykiem frywolności. Oba typy są obdarzone silną wolą i stanowcze na swój indywidualny sposób. Na ogół Wodnik ma silne przekonania. Jednak kiedy okaże się, że nie ma racji, Wodnik jest na tyle uczciwy, aby przyznać się do pomyłki i zweryfikować swoje opinie w świetle niezbitych dowodów. Osoby spod znaku Wodnika mają szerokie spojrzenie i horyzonty myślowe, dzięki czemu potrafią poskładać różnorodność pozornie niezwiązanych ze sobą czynników w jedną całość i dostrzec rację po obu stronach dyskusji. Są tolerancyjne dla innych punktów widzenia. Widzą zasadność argumentów, nawet jeśli nie zgadzają się z nimi.

Wodnik jest szczery, poważny, niezależny, aktywny i wytrwały. Osoby spod znaku Wodnika są inteligentne i pomysłowe, myślą jasno i logiczne. Wodnik chętnie przebywa w samotności z dala od zgiełku świata i ludzi. Najbardziej uduchowione jednostki rodzą się właśnie w tym znaku. Wodnik często interesuje się parapsychologią i oddaje medytacji. Wielu z nich to duchowi samotnicy z filozoficznym zacięciem, nie nadający się do wspólnego życia. Kiedy coś zainspiruje Wodnika, jest w stanie całkowicie się temu poświęcić, narażając nawet swoje zdrowie.

Wodniki są bardzo niezależne. Nie lubią jak inni wtrącają się w ich sprawy, nawet jeśli jest to podyktowane jak najlepszymi intencjami. Jeśli zaakceptują pomoc to tylko na własnych warunkach. Wodnik niełatwo się zaprzyjaźnia. Ale gdy uzna, że ktoś jest godny jego przyjaźni czy miłości, staje się wiernym przyjacielem i idealnym kochankiem, gotowym poświęcić wszystko dla swojego partnera. Wodnik może czasem czuć się rozczarowany w sferze emocjonalnej przez swoje niezwykle wysokie wymagania. Jeśli zawiedziesz Wodnika nie wybaczy Tobie, a jego gniew będzie ogromny.

W pracy Wodniki sprawdzają się najlepiej w dużych projektach grupowych, pod warunkiem, że odgrywają w nich główną rolę lidera. Osoby spod znaku Wodnika mają poczucie jedności z przyrodą, pęd do wiedzy i pragnienie poznania prawdy, co czyni z nich znakomitych naukowców. Mogą osiągnąć wiele w fotografii, radiografii czy elektronice – we wszystkich dziedzinach związanych z elektryką i techniką. Wodnik wykazuje również dobry smak w muzyce, sztuce, teatrze, a niejednokrotnie i talent w tym kierunku.

Wśród wad Wodników można wymienić wybujałą ekscentryczność, krnąbrność, egoizm, nadmierny dystans, skłonność do wycofania z życia i społeczeństwa, dogmatyzm w opiniach. Inne negatywne cechy tego zodiakalnego typu to wybuchy gniewu, brak taktu, szorstkość, trwała nienawiść w stosunku do wrogów.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed