Waga 24.09-23.10

Waga 24.09-23.10

Waga jest jedynym nieożywionym znakiem zodiaku, wszystkie inne reprezentują postacie ludzi lub zwierząt. Wielu współczesnych astrologów uważa Wagę za najbardziej pożądany ze zodiakalnych typów. Czas Wagi przypada na zenit roku, czas kiedy zbiera się owoce ciężkiej pracy wykonanej wiosną i latem. Wagi uchodzą za najbardziej cywilizowane z dwunastu znaków zodiaku. Są obdarzone elegancją, wdziękiem i dobrym smakiem, z natury miłe i bardzo łagodne, kochają piękno i harmonię, zarówno w muzyce jak i w życiu, oraz przyjemności. Posiadają zmysł krytyczny, potrafią stanąć z boku i spojrzeć bezstronnie na sprawy, które wymagają obiektywnego sądu. Nie tolerują poddawania w wątpliwość ich wniosków i opinii, które wydają się Wagom jedynie słuszne i trafne. Wśród wad osób spod znaku Wagi jest, między innymi, nadmierna chęć do krytykowania. Na ogół jednak są zrównoważone i dyplomatyczne.

Wagi są wrażliwe na potrzeby emocjonalne innych, które potrafią łatwo odgadnąć i zaspokoić. To osoby, o których mówimy, że przy nich czujemy się dobrze. Wagi są bardzo towarzyskie i pełne optymizmu. Nie znoszą okrucieństwa, brutalności, wulgarności i konfliktów. Robią wszystko, żeby współpraca z innymi układała się jak najlepiej, są gotowe do kompromisów. Stan umysłu Wag jest bardziej artystyczny niż intelektualny, choć Wagi są zazwyczaj zbyt umiarkowane i wyważone, żeby zyskać miano awangardy artystycznej.

W swoich relacjach osobistych wykazują duże zrozumienie dla drugiej osoby i jej punktu widzenia, starając się rozwiązać wszelkie różnice zdań na drodze kompromisu. Wolą rozstrzygnąć spór na swoją niekorzyść niż popsuć sobie stosunki z innymi. Małżeństwa Wag mają duże szanse na powodzenie ponieważ często są to związki podobnych umysłów. Wagi są wyrozumiałe i życzliwe dla swoich partnerów. Małżonkowie spod znaku Wagi są zazwyczaj najbardziej empatyczni ze wszystkich typów zodiakalnych i najbardziej skłonni tolerować słabości ukochanej osoby.

Wady Wag przejawiają się we frywolności, kokieterii i płytkości. Wagi mogą być zmienne i niezdecydowane, bezbarwne, konwencjonalne, nieśmiałe, bezwolne. Z jednej strony nie potrafią się gniewać nawet gdy okoliczności wymagają, żeby pokazać niezadowolenie i złość. A jednak, z drugiej strony, Waga potrafi zaszokować gwałtownym wybuchem wściekłości. Ich miłość do przyjemności może doprowadzić Panny do hazardu i utraty fortuny. Zarówno kobiety Wagi jak i panowie lubią plotkować. Cechą charakterystyczną tego typu zodiakalnego jest nienasycona ciekawość, która pcha ich do zainteresowania życiem i sprawami innych oraz zgłębiania ich sekretów.

Choć czasem Wagi postrzegane są jako leniwi pracownicy jest to mylne i krzywdzące w większości przypadków. Wagi potrafią być energiczne choć, choć prawdą jest, że nie pasuje im ciężka i brudna robota. Chociaż niektóre są skromne w swoich aspiracjach zawodowych, inne Wagi są bardzo ambitne. Niechęć Wag do skrajności i ekstremizmu czyni z nich dobrych dyplomatów. Mogą odnieść sukces jako prawnicy (mają silne poczucie sprawiedliwości, które według cyników, może upośledzić ich kariery prawnicze), urzędnicy i bankowcy (są godni zaufania w zarządzaniu pieniędzmi innych). Niektóre Wagi mogą zrobić karierę w branży artystycznej, jako kompozytorzy, krytycy, pisarze, dekoratorzy wnętrz, rzeczoznawcy. Wagi finansiści mogą ulec pokusie spekulacji ponieważ są pełne optymizmu i umieją szybko pozbierać się po finansowych zawirowaniach.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed