Rak 22.06-23.07

Rak 22.06-23.07

Ze wszystkich znaków zodiaku to właśnie naturę Raków najtrudniej określić jednoznacznie. Rozpiętość cech charakteru Raków jest ogromna. Osoby spod tego znaku mogą być nieśmiałe, bojaźliwe, wycofane, nudne lub twarde, aktywne, błyskotliwe, zdobywają szczyty w każdej sferze działalności. Zasadniczo Rak jest konserwatywnym domatorem, dla którego dom stanowi oazę spokoju i bezpieczeństwa. Raki dzielą czas na ten przeznaczony na kontakty towarzyskie i czas na pobycie ze sobą samym w ciszy, z dala od innych ludzi. Na pierwszy rzut oka Raki mogą wydawać się gruboskórne, pozbawione emocji, bezkompromisowe, uparte, Najbliżsi jednak widzą zupełnie inny charakter. Dla nich Raki są sympatyczne, uprzejme, wrażliwe na potrzeby innych ludzi, zwłaszcza tych, których kochają. Wytrwałe, energiczne, bystre, inspirujące, z zacięciem filozoficznym.

Raki obdarzone są wybujałą wyobraźnią i skłonnością do fantazji. Czasami próbują dopasować swoje życie do romantycznego ideału. Kochają sztukę i literaturę, a zwłaszcza teatr. Niejednokrotnie same posiadają talent literacki, artystyczny lub umiejętności oratorskie. Mogą osiągnąć sukces na scenie. W relacjach osobistych Raki są i twarde i delikatne, często bardzo emocjonalne i romantyczne, a nawet sentymentalne w swoich fantazjach. W małżeństwie i miłości Raki są wytrwale lojalne. Zarówno kobiety Raki jak i mężczyźni kochają bezwarunkowo, bez zastrzeżeń, dają bardzo dużo prosząc o nic lub niewiele w zamian. W rzeczywistości potrafią dawać ale nie umieją brać. Łatwo ulegają wpływom tych, których kochają i podziwiają, czasem działają pod wpływem chwili. Raki to wierni przyjaciele. Lokalni patrioci, podejrzliwi i chłodni wobec obcych.

Raki posiadają znakomitą pamięć, w szczególności do zdarzeń o dużym ładunku emocjonalnym, które mogą przypomnieć sobie ze wszystkimi szczegółami wiele lat później. Przez całe życie osoby spod znaku Raka mają w pamięci wspomnienia z dzieciństwa i przeszłości, które są bardzo intensywne i ciągle żywe. Dlatego przypadkowe spotkanie niespełnionej miłości z czasów młodości może łatwo obudzić uczucia Raka na nowo. Raki mogą wydawać się zaniedbane, łatwo je obrazić (długo rozpamiętują urazy), ale też nietrudno im się przypodobać i schlebić, są przebiegłe, skłonne do użalania się nad sobą, nietaktowne. Często zmieniają swoje opinie, poglądy, przynależność polityczną, pracę, brakuje im stabilności emocjonalnej i światopoglądowej. Ich romantyzm czyni z Raków żarliwych zwolenników sprawy.

Raki sprawdzają się w szerokiej gamie zawodów. Jako, że są zainteresowane tym co myślą ludzie i potrafią ocenić co można bezpiecznie powiedzieć, Raki są znakomitymi dziennikarzami, pisarzami i politykami. Choć w polityce wolą działać w tle niż zabiegać o eksponowane stanowiska i pozycje władzy. Nadają się do pracy w sektorze publicznym, na przykład w pomocy społecznej, służbie zdrowia lub jako pomoc domowa. Odnoszą również sukcesy w działalności handlowej lub przemysłowej. To dlatego, że są doskonałymi organizatorami, z dobrym wyczuciem ekonomii, pomysłowe i oryginalne. Romantyczna strona natury Raków pcha ich do szperania w miejscach, gdzie mogą dokonać ekscytujących odkryć (na przykład na strychu czy w piwnicy), a jeśli mogą to robić zawodowo jako sprzedawcy w sklepie z antykami, będą szczęśliwe. Inne zawody, które pasują Rakom to agent nieruchomości, ogrodnik i żeglarz.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed