Panna 24.08-23.09

Panna 24.08-23.09

Panny są pedantyczne, dokładne i wyrafinowanie, kochają porządek, czystość i higienę, czasem przejawiają arystokratyczną rezerwę i uwielbienie dla konwenansów. Osoby spod znaku Panny są zazwyczaj uważne, bystre, krytyczne, rozsądne, cierpliwe, praktyczne. Są zwolennikami i obrońcami zastanego porządku rzeczy i mają skłonność do konserwatyzmu we wszystkich aspektach życia. Wydają się emocjonalnie zimne przez nawyk Panien do tłumienia naturalnej życzliwości, co może negatywnie wpływać na ich relacje z innymi. Ale ten pozorny brak emocji to tylko przykrywka. Panny boją się dawać upust swoim uczuciom ponieważ nie ufają ludziom ani nie wierzą w swoją umiejętność oceny innych. Są świadome swoich wad i braków, dlatego do perfekcji opanowały sztukę kamuflażu, skutecznie ukrywając swoją empatię dla innych i obawy pod płaszczem obojętności, rzeczowości i dystansu. Panny kobiety jak i mężczyźni posiadają duży urok osobisty i godność. W małżeństwie są bardzo czułymi partnerami i kochającymi rodzicami.

Panny są intelektualnie dociekliwe, metodyczne i logiczne, niezwykle pojętne. Łączą dużą pomysłowość z umiejętnością analizy nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Mają doskonałe oko do szczegółów, ale przez swoją nadmierną skrupulatność i dokładność, mogą nie zauważyć większego problemu lub znacznie spowolnić wykonanie planu. Są bardzo sprawne manualnie i przejawiają prawdziwy talent wynalazczy. Panny to pracowite jednostki dążące do perfekcji. Łatwo się zniechęcają jeśli coś pójdzie nie tak. Potrafią dostrzec obie strony medalu i dlatego nie lubią abstrakcyjnego teoretyzowania. Wahają się w podejmowaniu decyzji, nie mają zaufania do żadnych wniosków, do których dojdą.

Panny lepiej sprawdzają się jako podwładni niż liderzy. Odpowiedzialność ich stresuje i często brakuje im szerszej wizji strategicznej. Ich brak zaufania do siebie samych czyni z nich podejrzliwych i wymagających pracodawców. Mają potencjalne zdolności do nauki, języków i sztuki. Językiem posługują się poprawnie, świadomie i formalnie, lubią gramatykę. Panny nadają się do pracy w bibliotece lub w biurze. Umysły Panien potrzebują bodźców w postaci praktycznych problemów do rozwiązania. Są ostrożne z pieniędzmi, interesują ich statystyki, co czyni z Panien doskonałych księgowych. Mogą odnieść sukces jako redaktorzy, fizycy czy chemicy analityczni. Mogą być lekarzami, pielęgniarkami, psychologami, pedagogami, krytykami. W biznesie ich spryt i pomysłowość niejednokrotnie kusi Panny do nieuczciwości, choć zwykle mają na tyle poczucia moralności, aby oprzeć się pokusom. Kobiety spod tego znaku mogą zrobić karierę w świecie mody ponieważ mają wyczucie smaku i stylu.

Ich wady, podobnie jak to ma miejsce ze wszystkimi innymi znakami zodiaku, to skrajności ich zalet. Konstruktywna krytyka staje się dokuczliwa i niszcząca, troska o szczegół przeradza się w blokujący działanie perfekcjonizm. Niezdecydowanie Panien może z czasem stać się chroniczne, zamieniając drobne trudności w poważny kryzys. Ich ostrożność i rozwaga może zamienić Panny w wiecznie zamartwiających się hipochondryków.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed