Koziorożec 22.12-19.01

Koziorożec 22.12-19.01

Koziorożec jest jednym z najbardziej stabilnych i poważnych zodiakalnych typów. Koziorożce są zazwyczaj pewne siebie, obdarzone silną wolą i siłą spokoju. Osoby spod tego znaku są pracowite, praktyczne, bardzo ostrożne, odpowiedzialne i niezwykle wytrwałe w dążeniu do celu. Koziorożec to dobry, zdyscyplinowany i godny zaufania pracownik, który szybko staje się filarem firmy, dla której pracuje. Pomysłowy i zaradny menedżer, który ustanawia wysokie standardy pracy dla siebie jak i dla innych pracowników. Dzięki starannemu planowaniu i zdolnościom organizacyjnym koziorożce są w stanie pracować nad kilkoma projektami jednocześnie. Przedkładają pracę lub dobro rodziny nad swoje własne potrzeby. Są uparte i nieustępliwe w walce z przeciwnościami losu. Trudności i niepowodzenia nie zrażają ich łatwo.

Koziorożce mają wielki szacunek dla władzy. Jednak gdy same zajdą na szczyt, mogą niechętnie słuchać opinii innych w sprawach, za które są osobiście odpowiedzialne. Od swoich podwładnych oczekują dyscypliny i perfekcyjnego wykonywania zadań. Są wymagające ale i sprawiedliwe. Wśród współpracowników mogą mieć opinię osób zachowawczych, konserwatywnych i ceniących tradycję ponad innowację, a nawet pozbawionych poczucia humoru. Mogą również przejawiać tendencję do pesymizmu i melancholii, a w skrajnych przypadkach łatwo i w sposób niekontrolowany ulegać całej gamie ekstremalnych emocji – od głębokiego przygnębienia do wybuchów entuzjazmu. Wahaniami nastroju Koziorożec zasłużył sobie na miano kapryśnego znaku zodiaku. Potrafi nieoczekiwanie błysnąć dowcipną ripostą, o którą nikt, nawet najbliżsi, by go nie podejrzewał, lub nadać niekorzystny obrót sprawom zaskakującą jak na siebie nonszalancją.

Zanim Koziorożec podejmie decyzję, bada i rozważa wszystkie możliwości długo i dokładnie, żeby wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie. Osoby spod znaku Koziorożca są racjonalne, logiczne, trzeźwo myślą i mają dobrą koncentrację. Lubią dyskusje, w których mogą wykazać się swoją inteligencją i pokonać przeciwnika siłą logicznych argumentów. Koziorożce mogą wykazywać zainteresowanie okultyzmem, mimo że ich umysły są sceptyczne.

W relacjach osobistych koziorożce są nieco egocentryczne, ale nie przesadnie, nieufne i ostrożne w stosunku do ludzi, których nie znają bardzo dobrze. Są taktowne, dyplomatyczne i powściągliwe. Nie zawierają wielu bliskich i trwałych przyjaźni, ale są niezwykle lojalne wobec przyjaciół, których mają. Potrafią też być potężnymi i zaciekłymi wrogami. Mogą odnosić się z rezerwą do płci przeciwnej i długo sprawdzać temperaturę uczuć zanim zdecydują się na poważny związek. Po ślubie koziorożec jest wierny choć skłonny do zazdrości. Większość koziorożców zawiera małżeństwo na całe życie.

Koziorożce sprawdzają się w większości zawodów związanych z matematyką lub pieniędzmi. Mogą być ekonomistami, finansistami, bankowcami, czy agentami nieruchomości. Ich umiejętności do prowadzenia dysput czynią z koziorożców bardzo medialnych polityków. Są doskonałymi nauczycielami, a szczególnie dyrektorami placówek oświatowych, gdzie mają za zadanie zarządzać i organizować bez nadmiernego spoufalania się z pracownikami. Koziorożce to również doskonały materiał na naukowców, inżynierów, rolników i producentów. Są nieocenieni w prowadzeniu projektów wymagających długoterminowego planowania i systematycznej pracy.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed