Byk 21.04-21.05

Byk 21.04-21.05

Najbardziej charakterystyczne cechy Byków to solidność, praktyczność, niezwykła determinacja i siła woli. Trudno zmusić lub namówić Byka do czegoś, ale jeśli osoby urodzone pod tym znakiem są do czegoś przekonane lub wierzą w kogoś, będą wytrwale podążać za swoim liderem ufając mu bezgranicznie. Byki są stabilne emocjonalnie, zrównoważone, praworządne, kochają spokój i ciszę. Byki mają poczucie wartości materialnych i dóbr fizycznych, szanują własność swoją i cudzą, będą robić wszystko co w ich mocy, aby utrzymać bezpieczny status quo. Dlatego właśnie są trochę wrogo nastawione do zmian.

Byki są bystre i praktyczne bardziej niż intelektualne, niezmienne w swoich opiniach i przekonaniach chętnie kierują się powszechnie akceptowanymi i sprawdzonymi wzorcami zachowań. Osoby spod znaku Byka są niezawodne, silne, roztropne, sprawiedliwe, stanowcze i niezłomne w obliczu trudności. Ich wady często wynikają z ich zalet doprowadzonych do skrajności, jak na przykład niewolnicze trzymanie się schematów, które im pasują.

W rzadkich przypadkach Byki mogą być irytująco przemądrzałe, mało oryginalne, sztywne, ultrakonserwatywne, kłótliwe, przynudzający rutyniarze. Potrafią rozpamiętywać negatywne doświadczenia i chować urazy. Potrzebują kogoś, kto pogłaska ich ego pochwałą. Większość Byków nie jest jednak tak ekstremalna.

Byki są wiernymi i wspaniałomyślnymi przyjaciółmi, choć rzadko zaprzyjaźniają się z kimś spoza ich grupy społecznej, do której są bardzo przywiązane. Generalnie Byki są delikatne, łagodne, skromne i nieskore do gniewu, nie lubią kłótni i unikają złych emocji. Jednak sprowokowane mogą eksplodować gwałtownym wybuchem gniewu, w którym zdają się całkowicie tracić samokontrolę. Równie niespodziewane są ich sporadyczne napady humoru.

Choć czasem wygląd Byków może być mylący, osoby spod tego znaku mają silne poczucie estetyki, lubią sztukę oraz muzykę, a i nierzadko są obdarzone talentem artystycznym. Kochają piękne rzeczy, przyjemności, komfort życia, luksus, dobre jedzenie i wino. Trudno im się oprzeć pokusom.

W sferze zawodowej Byki są pracowitymi i dobrymi rzemieślnikami, nie boją się pobrudzić sobie rąk. Są niezawodne, praktyczne, metodyczne i ambitne, a wszystko to w ramach posłuszeństwa wobec przełożonych. Z jednej strony dobrze sprawdzają się na stanowiskach, na których latami obowiązuje ta sama rutyna, wymagających zaufania i odpowiedzialności, gdzie praca nie ma ani pilnego charakteru, ani nie niesie ryzyka zmian. Z drugiej jednak strony, Byki potrafią być twórcze zawodowo i samodzielne, realizując przedsięwzięcia, w których korzyści finansowe pochodzą tylko i wyłącznie z ich własnej pracy, a nie innych. Byki mogą rozwijać się w wielu różnych zawodach i branżach: bankowości, architekturze, rolnictwie, medycynie, chemii, przemyśle, wszelkiej pracy biurowej.

Byki są stałymi w uczuciach i wiernymi partnerami. Są domatorami, kochającymi rodzicami i dobrymi małżonkami, choć mogą być zaborczy. Jeśli ktoś obraża ich miłość własną, Byk potrafi zamienić się w zajadłego wroga, choć potrafi też być wielkoduszny w przebaczaniu, jeśli przeciwnik jest gotowy pójść na kompromis.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed