Bliźnięta 22.05-21.06

Bliźnięta 22.05-21.06

Bliźnięta mają dwoistą naturę – nieuchwytną, złożoną i sprzeczną. Z jednej strony daje im ona wszechstronność, z drugiej wady takie jak dwulicowość i kapryśność. Ten znak zodiaku jest powiązany z Merkurym, planetą dzieciństwa i młodości, a osoby pod nim urodzone mają szczęście do korzystania z dobrodziejstw młodzieńczych cech charakteru przez całe życie, ale i pecha do nieustannego popełniania błędów charakterystycznych dla młodości. Kiedy Bliźnięta są dobre, to do rany przyłóż, gdy są złe lepiej nie podchodź. Jak dzieci, są żywe i szczęśliwe w sprzyjających okolicznościach, lub egocentryczne i niespokojne w innych sytuacjach. Dla Bliźniąt życie to gra, która musi być zawsze pełna ciągłych zwrotów akcji i świeżej rozrywki, wolna od wysiłku i rutyny. Częste zmiany decyzji to kolejna cecha charakterystyczna natury Bliźniąt.

Osoby spod znaku Bliźniąt są czułe, uprzejme, miłe i wielkoduszne wobec ubogich i cierpiących, pod warunkiem, że działania podyktowane tymi cechami nie wpływają negatywnie na ich własną wygodę. Umiejętnie wykorzystują swoją atrakcyjność do realizacji osobistych celów. Nie zawahają się użyć wszelkich środków, aby osiągnąć to co chcą – kłamią bez skrupułów, są przebiegłe, umiejętnie zrzucają winę na innych, a wszystko to serwują z nieodpartym urokiem. Jeśli coś pójdzie nie tak, dąsają się jak dzieci.

Podobnie jak dzieci, domagają się uwagi, podziwu i poświęcania im czasu, a jeśli im się tego odmawia wpadają w złość. Bliźnięta, jak kameleony, odzwierciedlają każdą zmianę w swoim otoczeniu. W niekorzystnych okolicznościach, Bliźnięta mogą stać się nieprzyjemne, ponure, materialistycznie, niepewne, wycofane, lub nerwowe, pobudliwe i drażliwe. Z drugiej strony, wszechstronność Bliźniąt czyni z nich bardzo elastyczne jednostki, które łatwo odnajdą się w każdej sytuacji i wyjdą obronną ręką pomysłowości i sprytowi.

Większość Bliźniąt jest obdarzona bystrym umysłem i inteligencją choć ma kłopoty z utrzymaniem koncentracji. Mają nienasycony apetyt na wiedzę od najwcześniejszych lat życia, choć nie lubią się uczyć. Ich umysł jest typowo analityczny, widzą zawsze obie strony medalu i często właśnie dlatego trudno im jest podejmować decyzje. W swych intelektualnych poszukiwaniach, jak i w innych sferach życia, Bliźnięta mają tendencję do angażowania się w zbyt wiele projektów jednocześnie.

Niespójność natury Bliźniąt sprawia, że w miłości bywają kapryśne. Z jednej strony mogą się głęboko zaangażować emocjonalnie, z drugiej śmiać się z sentymentalizmu i romantycznych uniesień, poddając je chłodnej analizie intelektualnej. W miłości są powierzchowne a intensywność ich uczucia trwa tak długo aż minie urok nowości. W kontaktach międzyludzkich Bliźnięta są dowcipnymi i zabawnymi kolegami, rzadziej przyjaciółmi. Nawet w swoich najgorszych momentach Bliźnięta nigdy nie są nudne – znakomicie się z nimi rozmawia.

Bliźnięta mogą być skuteczne w wielu dziedzinach życia, choć ich natura sprawia, że są czasem postrzegane jako niewiarygodne. Sprawdzają się w roli dyplomatów, polityków, mówców, kaznodziejów, nauczycieli, pisarzy, poetów, dziennikarzy i prawników. W biznesie Bliźnięta są niezastąpione wszędzie tam gdzie wymagana jest bystrość umysłu i otwartość na zmiany. Jako logiczne, racjonalne i analityczne jednostki, Bliźnięta są dobrymi naukowcami zwłaszcza w dziedzinie medycyny i astronomii. W sztuce mogą osiągnąć wyżyny muzyki, malarstwa i rzeźbie. Robią dobre psychiczne badacze sceptycznie rodzaju.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed