Baran 21.03-20.04

Baran 21.03-20.04

Równonoc wiosenna, 21 marca, jest początkiem nowego roku zodiakalnego i Baran jest jego pierwszym znakiem. Młode Barany są ambitne, impulsywne, entuzjastyczne i pełne energii, chętnie podejmują ryzyko. Baran jest pionierem zarówno w myśleniu jak i działaniu, otwarty na nowe pomysły, miłośnik wolności i niezależności. Przyjmuje wyzwania i uparcie dąży do ich realizacji. Jedyną przeszkodą w dążeniu do celu może być niecierpliwość Baranów, która dojdzie do głosu jeśli szybko nie osiągną oczekiwanych rezultatów. Barany lubią wyzwania, które inspirują ich do działania. Baran bez celu do zdobycia lub bez sprawy, o którą może walczyć, przygasa i traci entuzjazm oraz chęć do życia.

Barany są odważnymi i odpowiedzialnymi liderami, pełnymi troski o tych, którymi zarządzają. Rzadko zdarza się, żeby użyli swoich podwładnych dla własnych celów. Niechętnie podążają w kierunku, co do którego nie mają przekonania i trudno im wtedy narzucić posłuszeństwo. Osoby spod znaku Barana są skupione na sobie, zarówno w znaczeniu negatywnym jak i pozytywnym, zainteresowane własnym rozwojem osobistym jak i zawodowym, osobistą satysfakcją, są egocentryczne i samowystarczalne. Ich ogromna energia czyni z Baranów agresywne i niespokojne duchy, wybuchowe, czasem kłótliwe i uparte. Łatwo się obrażają i długo żywią urazę.

W relacjach międzyludzkich Barany są bezpośrednie i szczere, mają wielu dobrych przyjaciół. Z drugiej strony Barany łatwo irytuje powolność, umiar i zachowawczość innych, i choć same są wrażliwe, potrafią zranić uczucia innych. Poświęcenie Baranów dla dzieci jest niezwykłe. Nie ma drugiego takiego znaku zodiaku pod tym względem. To bardzo kochający rodzice, którzy zrobią wszystko dla dobra swoich dzieci.

Barany są intelektualne i obiektywne, ale w skrajnych sytuacjach, mogą popaść w fanatyzm oraz ekstremizm religijny i polityczny. Są orędownikami przegranych spraw i ostatnim bastionem oporu. Osoby spod znaku Barana są bystre, ale czasem zbyt skłonne do ryzyka i nadmiernie optymistyczne. Spokojna ocena i dogłębna analiza sytuacji nie leży w ich naturze i dlatego, pod wpływem impulsu, angażują się w niepewne przedsięwzięcia.

Barany, nie bójcie się być silne i stanowcze bo to jest sedno waszej natury. Jeśli jednak odczuwacie strach, to warto poszperać trochę w przeszłości i prześledzić historię osobistą. Postarajcie się rozprawić się z negatywnymi zdarzeniami czy bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Bojaźliwość, strach, niepewność mogą wskazywać na wychowanie i dorastanie w atmosferze negowana waszej niezależności i inicjatywy. Mogło to zahamować wasz naturalny pęd i predyspozycje do bycia liderem lub mentorem oraz pozbawić wrażliwości na własne potrzeby i uczucia.

Barany sprawdzają się w każdej dziedzinie. Są dobrymi sportowcami, lekarzami, badaczami (nowych pomysłów, nieznanych terytoriów a nawet przestrzeni kosmicznej), żołnierzami, marynarzami, pilotami i przywódcami. Osoby spod znaku Barana są postrzegane jako kłopotliwi podwładni, szczególnie w polityce i branży przemysłowej.

Choć jesteś Baranem, to czasem odzywa się w Tobie mała owieczka. Od czasu do czasu wybierasz łatwiejsze i szybsze osiąganie celów, poddając się bez cienia oporu niekoniecznie pasującym Tobie wymogom sytuacji społecznej zamiast wikłać się w poważniejszą sprawę z silniejszymi od Ciebie. Jest to pewnego rodzaju talent – umiejętność rozróżnienia pomiędzy tym, co możesz zmienić, a tym czego nie możesz. Wymaga to od Ciebie takich cech jak sztuka godzenia się z okolicznościami i cierpliwość, których nabycie może być jednym z Twoich największych osiągnięć.

Zobacz co Twój znak mówi o Tobie:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed